HAKKIMDA

Aile Danışmanı Filiz Karalı 17 Kasım 1967 tarihinde Ankara’ da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini Ankara’da bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümün’de başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayıp Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yuva ve yurtlarda daha sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışmıştır. Bu süre zarfında gerekli kişisel gelişim,gerek mesleki anlamda çeşitli eğitimler almıştır.
CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) Ankara Şube Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

GOLD FACES OF TURKEY AWARDS / ALTIN YÜZLER TÜRKİYE ÖDÜL TÖRENİNDE FİLİZ KARALI (FİLİZ İDE DANIŞMANLIK) YILIN EN BAŞARILI AİLE – BİREYSEL VE EĞİTİM DANIŞMANLIK FİRMASI OLARAK ÖDÜL almıştır.

Aldığı Eğitimler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Özel Aile Danışmanlığı Yönetmeliği kapsamında belirtilen Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamladıktan sonra ,Cinsel Terapi Eğitimi (CİSED), Prf. Dr. Cebrail Kısa ve Uzm. Psikolog Sibel Cesur Akyunak tarafından verilen “İleri Düzey Danışmanlık “ eğitimi ,NLP PRACTITONER EĞİTİMİ (UKDEMER), Prf. Dr. Cebrail Kısa ve Uzm. Psikolog Sibel Cesur Akyunak tarafından verilen “İleri Düzey Danışmanlık Becerileri Staj Programı”,Mındfulness Psikoterapi Eğitimi(CİSED),Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi(CİSED),Entegratif Varoluşçu Psikoterapi ve Logoterapi Eğitimi(CİSED),Duygu Odaklı Psikoterapi Eğitimi(CİSED),Metaforlarla Psikoterapi Eğitimi(CİSED),Duygusal Şema Terapi Eğitimi(CİSED),Bağımlılık Psikolojisi ve Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi (CİSED),Profesyonel Yaşam KOÇLUĞU (ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ),Profesyonel Öğrenci KOÇLUĞU(ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ),Profesyonel Eğitim KOÇLUĞU(ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ).Hafıza ve Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimleri(Kırlangıç Akademi),Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü(MEB ve Konsept Eğitim Danışmanlık).Ayrıca halen Açık öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünde okumakta’dır. 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘ Uzmanlık’ sınavını kazanarak ve gerekli Pedagojik Formasyonları tamamlayarak ‘UZMAN’ ünvanını almıştır.